Ši šventė (balandžio 2-ąją) švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu.
       Šią dieną daugybėje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės. Jų metu organizuojami konkursai, parodos, konferencijos, skirtos geriausioms pasaulio vaikiškoms knygoms.
       Ši šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Visą savaitę pradinukai laukė pasakų bobutės, kuri vaikštinėjo po klases su pintine, pilna Anderseno pasakų, skaitė mažiems ir dideliems. Iš bobutės lūpų liejosi pasakos apie bjaurųjį ančiuką, apie princesę ant žirnio, apie coliukę ... Pasiklausę pasakų, vaikai, klausytų pasakų veikėjus sudėjo į kryžiažodį, kuris vadinosi „Atspėk, iš kokios aš pasakos“ Vieniems sekėsi geriau, kiti truputį klydo, bet visi turėjo progą pasiklausti tėvelių, pasinaudoti bibliotekoje esamomis Anderseno pasakomis ar pasiklausti draugų, pavaizduoti pasakas piešiniuose.
       Savaitės pabaigoje gimnazijos salėje vykusiame renginio apibendrinime aktyviausi kryžiažodžio sprendėjai buvo apdovanoti prizais ir siurprizais. Padėkota ir pasakų pristatytojams, tai Vakariui Balčiūnui 1gb ir Lukai Girčytei 5a kl. Vaikai parodė mini koncertą pamėgdžiodami įvairių gyvūnų balsus.
       Geriausi gimnazijos bibliotekos knygų skaitytojai buvo pakviesti į Žeimelio gimnazijoje vykusią šventę, kur žiūrėjo spektaklį V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“. Čia padėkos raštais buvo apdovanoti ir mūsų gimnazijos mokiniai:
       Lukas Kucevičius  5a
       Karolina Beleckaitė  3a
       Viltė Žukaitytė  4a
       Ugnė Lopetaitė  1
       Aušrinė Kaulinytė  5a
       Domantas Prancelevičius  3b
       Ačiū renginio sumanytojoms ir rengėjoms – tai bibliotekininkei Virginijai Sidorovai ir 1 klasės mokytojai Marytei Pališkienei. Nuoširdus AČIŪ...

Renginį aprašė bibliotekininkė Birūta Čepulionienė