Balandžio 12 dienos rytą visi, kupini energijos, išvykome iš Linkuvos. Pirmiausia aplankėme Latvijos sostinę – Rygą. Pasivaikščiojome po senamiestį, kuriame sklando legendos apie šmėklą, pasirodančią naktimis, ir dviejų įsimylėjėlių sielas, įkalintas namų sienose. Vietiniai žmonės teigia, kad kai gatvėje labai tylu, galima išgirsti jų tariamus žodžius „Aš tave myliu“. Taip pat apžiūrėjome Rygos pilį, Trijų brolių namus, Šv. Jokūbo bažnyčią, didžiausią Pabaltijyje Domo katedrą, kurioje ilsisi Rygos įkūrėjo Alberto palaikai, Švedų vartus, gynybinių sienų liekanas, Rotušės aikštę ir, žinoma, nepakartojamą „Juodgalvių“ namą.
       Vakare išvykome į uostą, kur su džiaugsmu įsikūrėme  kruiziniame laive „Romantika“. Laive dalyvavome edukacinėje programoje „Tavo pamoka laive“, kurios metu mūsų kasdienę rutiną pakeitė džiugus mokymo procesas. Galiausiai 17.30 palikome Latviją ir išplaukėme į atvirą jūrą. Prieš poilsį ir miegą kruiziniame laive turėjome galimybę pasilinksminti diskotekoje, karaokėje. Taip pat savo pasirodymais džiugino šokėjai iš Kubos ir muzikantų grupė.
       Antrąją dieną, ryte, pasiekėme Švedijos krantus. Prieš įplaukdami į Stokholmo uostą, laive skaniai papusryčiavome, kad kuo daugiau energijos turėtume Švedijos pažinimui. Švedijos sostinė dėl daugybės kanalų dažnai vadinama „Šiaurės Venecija“ arba „Vandenų karaliene“. Stokholme aplankėme populiariausią Skandinavijoje karališko laivo „Vaza“ muziejų. Toliau judėjome į senamiestį, Rotušę, kurioje kasmet, po Nobelio premijų įteikimo, vyksta banketai. Apžiūrėjome miesto simbolius – karalių rūmus, Didžiąją Katedrą, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai, Parlamentą, Riterių bažnyčią. Vakare grįžome į laivą, visi kartu pavakarieniavome ir išplaukėme atgal į Latviją.
       Trečiosios dienos ryte išlipome Rygos laivų uoste ir autobusu nuvažiavome į prekybos centrą, kur papietavome ir ieškojome lauktuvių draugams ar šeimos nariams. Po pietų grįžome į savo gimtąjį miestelį Linkuvą ir išsiskirstėme į namus.
       Ši kelionė paliko didelį įspūdį ir susižavėjimą kita kultūra bei nuostabia Stokholmo architektūra ir istorija. Turėjome galimybę surasti naujų draugų ir pomėgių. Liksime nuoširdžiai dėkingi lydėjusioms mokytojoms Odetai Daniševičiūtei, Redai Pėželienei, Giedrei Masilionienei už įspūdingą kelionę.

Viktorija Vilimaitė 2gb.

  Sve 17 01 Sve 17 02 Sve 17 03