kelion 1 kelion 2 kelion 3

       1 diena. Anksti ryte išvykstame į Taliną. Popiet atvykstame į Estijos sostinę (apie 7val. kelionė). Apžvalginė ekskursija po Taliną: Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos olimpinis centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Undinėlės paminklas. Miestas, puikiai išsaugojęs ne tik autentiškus pastatus, bet ir viduramžių dvasią. Pasivaikščiosime po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra. Prieš Jus išsirikiuos seneliai miesto sienos bokštai. „Ilgąja koja“ nusileisime nuo Tompea kalvos į rotušės aikštę. Čia pasitiks kavinių ir prekeivių šurmulys, senieji pirklių namai ir senoji vaistinė bei miestą saugantis Vana Tomas rotušės bokšte, „bandelių“ skersgatvis, miesto gildijų pastatai, šv. Katarinos kiemelis, Viru vartai.
       Pageidaujant lankome pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų*. Tarp daugybės pramogų turistams siūloma išbandyti suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėti garsųjį geltonąjį submariną, kurio viduje yra įrengta nedidelė kino salė.Trokštantiems ne tik pramogų, bet ir žinių, muziejus yra parengęs nemažą įvairių laivų ekspoziciją. Angare saugomas ir vienintelio vietinės gamybos laivo nuolaužos, išlikusios nuo viduramžių, taip pat čia saugomas ir įspūdingas estų povandeninis laivas „Lembit“, o muziejaus uoste galima pamatyti tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ledlaužį galima apžiūrėti ir iš vidaus, pasivaikščioti po denį ar vidines laivo erdves.
Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.
       2 diena. Pusryčiai. Ryte išplaukiame į Helsinkį. Apžvalginė ekskursija po Helsinkį: paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, maršalo Manerheimo prospektas - Suomijos parlamento rūmai, garsaus suomių architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai, Olimpinis stadionas; Senato aikštė - paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Prezidentūra, Katedra, Universitetas. Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Esant galimybei, apsilankysime unikalioje Tempeliaukio bažnyčioje, iškaltoje uoloje.
Pageidaujant vykstame į mokslo centrą „Heureką“. Interaktyviajame muziejuje patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami įvairūs mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Muziejuje yra keletas nuolatinių ekspozicijų, bet dauguma jų dažnai keičiamos ar atnaujinamos. Viena mėgstamiausių parodų – „Apie monetas“. Ji skirta Suomijos monetų kalyklos 150-osioms metinėms paminėti. Ypač žavi galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Išbandyti savo drąsą galima važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu. O moderniame planetariume turėsite progą pasisemti ir astronomijos žinių, nes čia rodomi filmai apie visatą. Vakare išplaukiame į Taliną. Kelionė per Estiją, Latviją į Lietuvą.

Kviečiame registruotis pas  geografijos mokytoją Masilionienę Giedrę.