Lapkričio mėnesio pabaigoje Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariatas organizavo kasmetinį prevencinį - sportinį renginį Pakruojo rajono ugdymo įstaigų 8-10 klasių mokiniams „Bendraukim ir bendradarbiaukim 2018“. 

Renginio tikslas - tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, bendroji smurtinio elgesio, psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir saugaus eismo prevencija, suteikiant vaikams ir jaunimui galimybę turiningai ir prasmingai praleisti laiką, praplečiant jų turimas žinias, apie teisėsaugą, sukuriat palankią terpę saviraiškai, gebėjimų demonstravimui, bendravimui.

Šiais metais organizuotos orientacinės varžybos pėsčiomis po Pakruojo miestą. Varžybų dieną, prieš paskelbiant startą, komandoms buvo išdalinti užrašai, kuriuose buvo skirtingos užduotys – klausimai, užuominos ir pan., kurias dalyviams reikėjo išspręsti, įveikti tam Pakruojo miesto ribose esančiuose tikruose taškuose – punktuose.

Kiekviename punkte komandos atliktas užduotis privalėjo užfiksuoti mobiliojo ryšio telefonais – fotoaparatu. Be to, privalėjo gauti žymą užrašuose tuose taškuose, kuriuos surado ir bendroje nuotraukoje įamžinti apsilankymą. Dar viena iš užduočių - atidžiai stebėti kelio ženklus ir nusifotografuoti prie draudžiamojo, įspėjamojo ir nurodomojo kelio ženklo įvardinant ženklo pavadinimą, esamą vietą. Komandos turėjo suspėti įveikti užduočių ruožą ir sugrįžti į finišo vietą per 1 val. 30 min. Finišavus, nedelsiant savo užrašus reikėjo pateikti vertinimo komisijai, o nuotraukas įkelti į organizatorių kompiuterį tikslu – jas kūrybiškai pristatyti.

Linkuvos gimnazijos mokinių komandai, kurią sudarė penki jaunuoliai (Lukas Pėželis, Almantas Klevinskas, Benas Lebeda, Nojus Praniulis ir Edvinas Martišius) sekėsi – iškovota II vieta iš devynių komandų. Nors vertinimo komisija ir nepasakė, kiek taškų surinko komandos ir kokias klaidas padarė, buvo neįprastai įdomu ir linksma ristele bėgioti po Pakruojo miestą, beje, kartu ir man – komandos vadovei, ieškant reikiamų objektų. Juokavau, kad jei kas nors iš pažįstamų tuo metu būtų pamatęs mane su kažkokiais popieriais rankose ir būreliu jaunuolių tekinom lakstančių po Pakruojį (o buvo penktadienis ir „turgaus“ diena) kažin ar nebūtų suabejoję, ar „viskas gerai“. Tačiau viskas buvo gerai. Išsprendėme organizatorių užuominas ir apsilankėme įvairios paskirties įstaigose: Pakruojo rajono savivaldybėje, teisme, prokuratūroje, gaisrinėje, vaikų teisių apsaugos tarnyboje, visuomenės sveikatos biure, probacijos tarnyboje, policijos komisariate, savanoriškos krašto apsaugos tarnyboje. Nuotraukose fiksavome apsilankymą ir, manome, kad teisingai atsakėme į pateiktus tų įstaigų vadovų klausimus. O kada Nojus vertinimo komisijai ir visiems dalyviams išradingai ir jumoristiškai pristatė nuotraukas - buvome tikri, kad viena iš prizinių vietų bus mūsų. Džiaugėmės savo komandos pasirodymu, o II – oji vieta, taurė, diplomas, medaliai, kitos organizatorių dovanos, ypač įspūdžiai kartu bendravus ir bendradarbiavus, bus gera praktinė patirtis ateičiai.

 

                                  Komandos vadovė Lina Alekseriūnienė (kūno kultūros mokytoja)

h