Taip vadinosi XII-asis Lietuvos mokinių rašinio konkursas surengtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir Lietuvos sporto muziejaus.

  Rašinio konkurso tema suformuota norint atskleisti Lietuvos sportininkų asmenybes, savybes bei vertybes. Organizatoriai prašė rašinyje aprašyti savo pasirinkto asmens sportinį olimpinį kelią: nuo kelionės pradžios iki sporto viršūnės. Reikėjo aprašyti kuo pasirinktas asmuo sužavėjo, įkvėpė, suteikė vilties ar troškimų, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip juos išsprendė, tuo pačiu išsiaiškinant kas tai yra „tikrasis“ olimpinis kelias, kokia yra olimpinio judėjimo esmė, prasmė ar siekiamybė.

  Džiugu, kad 2019 m. vasario 26 d. Lietuvos sporto muziejuje vykusioje praktinėje – mokslinėje konferencijoje laureate savo amžiaus grupėje paskelbta Linkuvos gimnazijos abiturientė Austėja Makarevičiūtė. Konkursiniame darbe savitu pavadinimu „64 JUODAI BALTI ŽINGSNIAI OLIMPINIO KELIO LINK“ Austėja rašė apie šachmatininkės Viktorijos Čmilytės- Nielsen ir savo panašius takelius, keliaujant savų olimpinių aukštumų link.

  Konferenciją, kurioje susirinko virš 140 dalyvių iš įvairiausių Lietuvos mokyklų, papuošė ir sužavėjo mūsų gimnazijos solistės Marijos Kacilevičiūtės dainos. Mergina prisistatydama priminė, kuo svarbi mūsų tautos praeitis ir kodėl reikia ją vertinti. O už parodytą pagarbą mūsų šalies iškiliems sportininkams Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas jaunimui palinkėjo gyventi ir mokytis taip, kad galėtų įsijungti į didį gyvenimo ratą, savo jėgas ir žinias paaukotų Tėvynei, o po daugelio gyvenimo ir kūrybos metų galėtų pasakyti „Gyvenau“. To linkiu Austėjai ir Marijai, nes ...“Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės“ (V.Hugo).

 

Lina Alekseriūnienė, kūno kultūros mokytoja

 

IMG 7622 IMG 7611 IMG 7599

IMG 7663 IMG 7658 IMG 7595