„Iš duonos kvapo ir miškų giesmės /Kalba gimtoji lūposna įdėta “, - tokiais J.Degutytės žodžiais renginio vedėjai pasitiko Lietuvos ir užsienio mokyklų moksleivius, susirinkusius į 10-ąją lietuvių kalbos ir literatūros respublikinę olimpiadą Kaune, kurioje Pakruojo rajono 11-12 klasių mokiniams atstovavo Linkuvos gimnazijos 3g klasės mokinė Marija Kacilevičiūtė. Ne tik atstovavo, bet puikiai pasirodė užimdama trečiąją vietą. 2018m. olimpiadoje 9-10 klasių grupėje Marija užėmė 2-ąją vietą, o šiais metais, būdama tik vienuoliktokė, kovėsi su dvyliktokais, todėl užimta trečia vieta labai džiugina ir teikia vilčių kitiems metams. Mokiniai turėjo atlikti testo užduotis ir parodyti ne tik lietuvių kalbos žinias, bet ir literatūros. Taip pat reikėjo parašyti esė. Mokiniai esė rašė pagal Hermano Hesės romano „Stepių vilkas“ žodžius apie atsiskyrėliškumą, vienišumą.

Šventė buvo puikiai organizuota. Nors mokiniai buvo pavargę, bet vakare vis tiek surado jėgų ir lankėsi Kauno filharmonijoje ir klausėsi simfoninio orkestro parengtos programos „Muzika sielai“. Aišku, kad su virpuliu laukėme rezultatų. Juk varžytis su vyresniais, kurie jau baigia 12 klasės kursą, Marijai, tik vienuoliktokei, buvo nelengva, todėl užimta trečia vieta labai pradžiugino. Maloniai nustebino ne tik gautos dovanos ( momentinis foto aparatas), bet ir iškilmingai skambėjusi pučiamųjų orkestro atliekama muzika bei didžiulis olimpiados dalyviams skirtas tortas.

       Ko reikia, kad taptum respublikinės olimpiados prizininku? Daug ko: apsiskaitymo, žinių, gebėjimo samprotauti įvairiomis temomis ir pasiremti literatūra. Reikia sistemingo kruopštaus darbo ir didelio didelio noro, reikia, kad pačiam mokiniui būtų įdomu. Kaip sako Marija, kuriai veiklos netrūksta, „Man įdomu ruoštis, daug sužinau įdomių dalykų ir apie kalbą, ir apie literatūrą.“ Džiaugiuosi savo mokinės sėkme ir linkiu neprarasti noro tobulėti ir parodyti, kad ir provincijoje yra puikių, žingeidžių mokinių.

                                                                                  Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Ašmenavičienė

 

3 1

2