Myli ir prisimena žymųjį kraštietį Žiemgalos krašto žmonės. Nuo 1985 metų   teikiama  J. Paukštelio literatūrinė premija už geriausią prozos kūrinį kaimo tematika – turime jau septyniolika šios premijos laureatų! Šiemet minint rašytojo Juozo Paukštelio gimimo 120-ąsias  metines, Pakruojo J. Paukštelio viešoji biblioteka išleido knygą Juozas Paukštelis ir Juozo Paukštelio premijos laureatai , kurios pristatymas vyko ir mūsų gimnazijoje.

Ruošiantis šiam renginiui muziejuje buvo surengta parodėlė, kurioje eksponuotos nuotraukos iš rašytojo gyvenimo, gimtojo Titonių kaimo bei straipsniai, knygos ir kitokia muziejaus fonduose esanti medžiaga apie rašytoją, dramaturgą, vertėją J. Paukštelį. Vyresniųjų klasių gimnazistai turėjo galimybę klausytis pasakojimų apie žymiausią mūsų krašto kūrėją, jo ryšius su Linkuva, pažiūrėti filmo Čia mūsų namai ištraukų.

Rugsėjo 18 dieną vykusį knygos pristatymą vedė skaitovas, diktorius Juozas Šalkauskas (prisistatęs iš Kalpokų kaimo), kalbėjo rašytojas, buvęs inžinierius Apolinaras Čepulis, 2005 m. gavęs minėtą premiją už romaną Likimo upė, 2007 m. laureatas rašytojas Danielius Mušinskas  perskaitė novelę  iš  nominuoto rinkinio Kalno saugotojas. Su jaunimu bendravo rašytojo Henriko Algio Čigriejaus dukra, berniukų choro Ąžuoliukas mokytoja Eglė Čigriejūtė-Strolienė, stipriausius emocinius išgyvenimus sužadino aktorės Gražinos Urbonaitės skaityta J. Paukštelio kūrinio ištrauka. Naująją knygą pristatė literatūrologė  Jūratė Sprindytė. Muziejaus atsiliepimų knygoje ji paliko įrašą: Atvykę į Juozo Paukštelio 120-ųjų metų minėjimą džiaugiamės šviesia atjaunėjusia Linkuvos gimnazija ir jos žmonėmis. Visi esame Paukštelio orbitoje, susiję ir kuriantys bendrą atmintį. Paukštelis siekė, kad įkvėptų gerų jausmų ir minčių. Vykdome jo priesaką!”

Gimnazijos muziejaus vadovė

susitikimas susitikima2