Lietuvos mokyklose jau ne vieneri metai vyksta įvairių akcijų, skirtų kovoti su patyčiomis. Tačiau į viešumą vis dar iškyla istorijų apie bendraamžių užgauliojamus paauglius. Kai kurie mūsų bendraamžiai, neatlaikę nuolatinių patyčių, ryžtasi baisiam žingsniui – savižudybei. Sprendimas, kaip vienus paauglius apsaugoti nuo patyčių, o kitų agresiją užgniaužti, teoriškai lyg ir yra, bet jo efektyvumas – abejotinas. Kad nesibaigiančių patyčių problema būtų išspręsta, Linkuvos gimnazijos mokiniai užsiregistravo dalyvauti „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Kasdien, per ilgąsias pertraukas, aktų salėje 5–8 klasių mokiniai diskutavo apie realias patyčių situacijas ir gvildeno jų priežastis. Į diskusijas mokiniai įsitraukė labai aktyviai, nepabūgo atsiverti ir išsakyti savo jausmų. Pradinių klasių mokiniai piešė piešinius ir apgalvojo veiksmus, kurių reikėtų imtis pastebėjus pirmuosius patyčių ženklus. Penktadienį vyko visą gimnaziją suvienijęs savaitės uždarymas: visi vaikai ir mokytojai susirinko mokyklos kieme ir suformavo „gyvą šypsenėlę“. Patyčioms turi ateiti galas. Esu įsitikinusi – drauge galime įveikti visus sunkumus.

Marija Kacilevičiūtė
Mokyklos parlamento narė

  paty 1 paty 2 paty 3 paty 7