Informacija dėl mokinių maitinimo gimnazijoje

Ekonomistai sako, kad neturėtume stebėtis dėl kylančių maisto produktų kainų Lietuvoje. Tarp šalių, kuriose sparčiausiai kyla maisto kainos, Lietuva – trečioje vietoje. Mokinių maitinimas Linkuvos gimnazijoje organizuojamas vadovaujantis Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašu.  Pasibaigus maisto produktų tiekimo sutartims, buvo sudarytos naujos tiekimo sutartys, pagal viešųjų pirkimo ir apklausų vykdymo reikalavimus.

Sutartys su UAB „Kanrugė“, AB „Žeimaitijos pienas“, UAB „Officeday“, UAB „Klaipėdos mėsinė“, UAB „Vilguva“, UAB „Citma“, UAB „Mantinga“. Jos įsigaliojo  nuo 2023 m. sausio 1 d. Įsigaliojus šioms sutartims, kyla gaminamų patiekalų kainos gimnazijos valgykloje. Pvz.: kepta vištienos filė ar kiaulienos kepsnys 75 g., priklausomai nuo garnyro, kainuos nuo 1,35 iki 1,45 Eur. Brangsta  duonos gaminiai.

Metų pabaigoje gimnazijos valgykloje pradėta prekiauti UAB „Mantinga“ šaldytomis bandelėmis, picutėmis, tiekiant jas karštas. Naujais kalendoriniais 2023 metais asortimentas didės.

Norime priminti tėveliams dėl nemokamo maitinimo.

Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams priklauso nemokami pietūs. Tėvai (globėjai) turi teisę tiek atsisakyti šios paramos (per mokyklos administraciją), tiek vėl kreiptis dėl jos skyrimo.

Teisė gauti nemokamą maitinimą suteikiama ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas. Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, o abiturientams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos. 1–4 kl. mokiniams skiriama dienos pietums 1,90 Eur,  5 –12 kl. mokiniams 2,30 Eur. Dėl kainų kėlimo, karšto patiekalo porcijos nemažės. Bus patiekiama mažiau užkandžių (vadinamų priedais:  įvairūs javainiai, plėšomos sūrio dešrelės).

Mokiniai, darbuotojai, perkantys valgykloje gamintus patiekalus, moka 30 % antkainį. Nemokamam maitinimui antkainis neskaičiuojamas.

Siekdami išlaikyti tvarumą  ir mažinti maisto švaistymą, skatiname mokinius dalintis. Nemėgstantys, ar nenorintys valgyti kurio nors produkto, gali padėti patiekalus ant stalo „Vaišinu“. Ugdome mokinius priimti tvaresnius sprendimus.

Gimnazijos administracija