Šių metų spalio mėnesį 95- ąją gyvenimo sukaktį švenčia vienas garsiausių Lietuvos mokslininkų, inžinierius mechanikas ir išradėjas, habilituotas technikos mokslų daktaras,  Kauno technikos universiteto profesorius emeritas KAZIMIERAS RAGULSKIS.

Gimė jis 1926 m. spalio 15 d. Klovainiuose, pradžios mokyklą lankė Pakruojyje, o gimnaziją baigė 1946 m. Linkuvoje. Tai 22-oji mūsų mokyklos absolventų laida. Po penkiasdešimt metų į pirmąjį bendraklasių susitikimą juos sukvietė istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Aldona Gaigalaitė. Nuo to laiko jie susitikdavo vieni pas kitus, daugiausiai Kaune. 2018 m. švenčiant gimnazijos šimtmetį dalyvavo vyriausi ir garbingiausi Linkuvos gimnazijos abiturientai, du devyniasdešimtmečiai (!) šios laidos atstovai – tai biomedicinos mokslų daktarė Ona Benedikta Kadytė ir akademikas Kazimieras Ragulskis. Jubiliatas pasirašė gimnazijos svečių knygoje, muziejui padovanojo savo  knygą.

Šiandien K. Ragulskis gerai žinomas mokslininkas, originalios ir perspektyvios precizinės vibromechanikos ir vibrotechnikos mokslinės mokyklos įkūrėjas, parengęs Lietuvai daug puikių mokslininkų ir išradėjų bei garsinęs jos vardą pasaulyje. Jis 28 monografijų, 700 mokslinių straipsnių, per 1750 išradimų bei patentų autorius arba bendraautorius, per 160 leidinių redaktorius ir t.t. Jo mokslinė veikla rado pritaikymą įvairiose srityse: mokslo įrengimuose, mašinų bei prietaisų pramonėje, aerokosminėje technikoje, laivyne, taip pat medicinoje, biologijoje,  muzikoje...

Pasak jo mokinių, bendradarbių, Profesorius – nepaprasto darbštumo pavyzdys, dėl išradimų gausos dar vadinamas Lietuvos Edisonu. Jis  tikras pedagoginis talentas,  visada spinduliuojantis energija, turtingas moksline patirtimi ir garsėjantis aktyvia pozicija gyvenime.  Būtent tokia asmenybė jaunimui turi būti pavyzdys gyvenime, todėl nenuostabu, kad trijų kartų Ragulskių šeimos vyrai yra pasukę tiksliųjų mokslų keliu. Mums belieka didžiuotis unikaliu legendiniu mokslininku, savo kelią į didįjį mokslo pasaulį pradėjusį čia,  senojoje Linkuvos gimnazijoje. Tegul garbų Jubiliatą lydi ta geroji energija, sveikata ir pildosi visi troškimai.

Akademiko K.Ragulskio 95 - mečio jubiliejus LG 100 22 laida Kadytė ir Ragulskis IMG 20211027 081148 IMG 20211027 081814

1. Akademiko K.Ragulskio 95 - mečio jubiliejus

2. Klasės draugai gimnazijos šimtmetyje

3. Įrašas svečių knygoje.

4. Dovana muziejui