Naudojame tik būtinus slapukus (angl. cookies) tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Skaityti daugiau

🍪
Pakruojo r. Linkuvos gimnazija
Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena
Skirtingos veiklos
Tradicinis abiturientų spektaklis „ Šešėlis“ (pagal J. Švarco pjesę) 2024 m.
Brandos atestatų įteikimas

Muziejaus veikla

           El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gimnazijos muziejaus vadovės Aldonos Ašmonavičėnės darbo laikas:

 Savaitės diena  Darbo laikas
 Pirmadienis  8.00–15.00
 Trečiadienis  8.00–15.00
 Penktadienis  8.00–15.00

muziejs

Gimnazijos muziejus įsteigtas 1961 m. senuosiuose rūmuose, nors kraštotyrine medžiaga pradėta domėtis žymiai anksčiau, dėstant istoriją mokytojui J. Skrupskeliui (1949–1950 m. m.). Istorijos mokytoja Pranė Gaigalienė, įkūrusi muziejų, 1967 m. perdavė jį su eksponatais pagal inventoriaus knygą nuo Nr. 1 iki Nr. 720 savo kolegei Eugenijai Matulionienei. 1972 m. muziejui ir visam kraštotyriniam darbui ima vadovauti lituanistė, Garbės kraštotyrininkė Felimonija Mielienė, dirbusi šį darbą iki 1994 m. 1985 m. muziejus perkeliamas į naujas patalpas baltuosiuose rūmuose. Tuo metu jau turėti 2353 eksponatai.

Nuo 1995 m. muziejui vadovavo istorijos mokytoja Aldona Bučaitė, o nuo 2007 m. pradinių kl. mokytoja Dalė Tamašaitienė. Sutinkant gimnazijos šimtmetį, muziejus buvo perkeltas į didesnes patalpas, nupirkti nauji baldai, atnaujinta ekspozicija. Dabar muziejuje dirba buvusi lituanistė Aldona Ašmonavičienė.

Gimnazijos muziejus – dalis mokinių ugdymo proceso:

  • vedamos ekskursijos gimnazistams ir visiems atvykstantiems į gimnaziją,
  • vyksta istorijos, lietuvių k. ir kt. pamokos, klasių valandėlės,
  • rengiami susitikimai su buvusiais mokiniais, mokytojais,
  • vyksta pasitarimai, pristatymai, svečių priėmimai,
  • švenčiami gimnazijos jubiliejai,
  • kaupiama, pildoma, saugoma ir analizuojama bei pristatoma visuomenei muziejaus medžiaga.

Pagrindinė ekspozicija skirta gimnazijos istorijai ir tradicijoms. Čia žinios apie pirmąjį direktorių I. Brazdžiūną, vadovėliai, archyviniai dokumentai, mokinių užrašai, medžiaga apie žymius kraštiečius, auklėtinius, gimnazijos pedagogus. Seniausia ekspozicija yra apie archeologiją, kur eksponuojami ypač vertingi 1958m. Dūčių durpyne rasti akmeniniai kirvukai ir kt. eksponatai. Įdomūs moksleiviams ir etnografijos, Linkuvos miestelio istorijos bei religijotyros skyriai. Atskirai pristatoma ekspozicija „Lino kelias“. Naujausia medžiaga muziejuje yra apie mūsų krašto šviesuolę, Mokytoją Stanislavą Lovčikaitę.

Muziejus visada laukia atsiminimų, svarbių nuotraukų, išlikusių mokyklinių daiktų...

Plačiau apie muziejų skaitykite čia.

Lietuviškasis epidemijų, karų ir kitų negandų kryžius

Gimnazijos muziejuje yra dailininkės Margaritos Jasilionytės  dar 1992 m. rašytas straipsnis „Apie marą ir karavykų kryžius“. Taip pat ji yra sukūrusi ekslibrius mūsų mokyklos bibliotekai,  mokytojai S. Lovčikaitei.

Biologijos mokslų daktarė Aleksandra Bagdonaitė – Tučienė

(1923 – 2003)

Linkuvos gimnaziją garsina  daugybė mokslininkų, kurių vardai gal ir nėra žinomi plačiajai visuomenei, tačiau šie žmonės yra daug davę Lietuvos mokslui. Tokia yra  biologijos mokslų daktarė Aleksandra Bagdonaitė -Tučienė, kurios šimto metų jubiliejų prisimename šių metų lapkričio 8 dieną.

Kai diena tapo tamsesnė už juodžiausią naktį...

Rugsėjo 23 –ąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Šiemet tai 80 –osios Holokausto pradžios šalyje metinės, nes 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas. Kaip ir kasmet, linkuviai  pagerbs žuvusių žydų atminimą.

Dar pavasarį Linkuvos gimnazijos muziejus pasipildė vienintelio likusio gyvo Linkuvos žydo Šaul (Saulas, Saulius) Giršo (1899 – 1965) prisiminimais „Miestelis Linkuva“, kuriuos kultūrininkei Izoldai Gaigalaitei – Žagrakalienei perdavė jo anūkas Eliezer Girsh (Eli‘as Giršas). Atsiminimai buvo išspausdinti gegužės 27 d., birželio 10 d. ir birželio 27 d. „Šiaulių krašto“ numeriuose su įžanginiu ponios Izoldos straipsniu ir vyr. redaktoriaus Vlado Vertelio komentarais.