Susitikt tave norėčiau vėlei

Ties gimtaisiais Apaščios krantais...

Pėdsakus surast pakrantės smėly,

Kur abu klajojome kadais.

Daina tapęs šis Vaidoto Spudo eilėraštis buvo lemtingas: išgarsino jauną poetą, jis tapo žinomas savo laikmečio autorius. Ranka perrašyti jo eilėraščių posmai keliavo iš rankų į rankas tarp gimnazisčių, studenčių, nes pirmoji jo poezijos knygelė išėjo jau po mirties. Laikas bėga, užmiršimo dulkės nusėda knygų viršelius. Jaunesnieji skaitytojai nebežino jų autorių nei kūrinių, bet šis eilėraštis dainos sparnais pagarsino ir įamžino poetą Vaidotą Spudą, buvusį mūsų mokyklos mokytoją, atgulusį Linkuvos kalnelyje.

Šiemet šalia palaidota ir buvusi poeto žmona Adėlė Spudienė – Nikontienė. Jos marti pakruojietė lituanistė Gražina Spudienė perdavė Linkuvos gimnazijos muziejui poeto archyvą: rankraščius, laiškus, asmens dokumentus, studijų užrašus, knygą su poeto autografu, nuotraukas, knygos „ Aš mėlyna jauna pušis“ maketą, įvairius straipsnius apie poetą ir kt. Nuoširdžiai  dėkojame už šią neįkainojamą dovaną. Plačiau apie tai rasite  E. Stanevičienės   parengtoje medžiagoje adresu Vaidotas Spudas – Enciklopedija Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Muziejininkė A. Ašmonavičienė