Socialinis pedagogas

Pakruojo r. Linkuvos gimnazijos socialinės pedagogės Liudos Bigailienės darbo laikas

Savaitės diena

Darbo laikas

Pirmadienis

7.3014:30

Antradienis

7.3014:30

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

7.3014:00

Socialinio pedagogo veiklos tikslas – vertinti ir spręsti problemas, susijusias su vaiko pagrindinių

reikmių tenkinimu, skatinti asmenybės raišką, pozityvią socializaciją.

Socialinio pedagogo veikla mokykloje:

• Darbas su mokiniais (mokyklos nelankančiais, vėluojančiais, turinčiais elgesio problemų, konfliktinių situacijų analizė ir sprendimas, mokinių stebėjimas pamokų metų)
  • Prevencinis darbas, mokinių socialinių įgūdžių ugdymas.
  • Pagalba tėvams ar teisėtiems vaiko atstovams ugdant savo vaiką, nuolatinis bendradarbiavimas sprendžiant iškilusias problemas.
  • Bendradarbiavimas su mokytojais, klasių vadovais sprendžiant iškilusias problemas, siekiant visapusiškos vaiko socializacijos.
  • Komandinis darbas (Vaiko gerovės komisijoje).
  • Šviečiamoji veikla.
  • Atstovavimas vaiko teisėms teisėsaugos institucijose, kai to padaryti negali tėvai ar teisėti vaiko atstovai.

Mokiniai gali kreiptis į socialinę pedagogę, jei:

• turi problemų bendraudami su bendraamžiais, mokytojais ar tėvais;
  • patiria smurtą ir išnaudojimą;
  • turi problemų, susijusių su šeima, tėvais ar mokymusi;
  • turi idėjų ir sumanymų, kuriuos galėtų įgyvendinti;