Netradicinė pamoka vaikams – kaip oro gurkšnis, išnirus iš vandens.
       Tokį oro gurkšnį patyrė antrokėliai, apsilankę savo bendraklasio Gabrieliaus prosenelių sodyboje.
       Čia vaikai turėjo ne tik galimybę susipažinti su visžaliais medžiais, bet juos paliesti ir net apkabinti. Mokinukai susižavėję klausėsi prosenelės pasakojimo apie medelius, krūmus. O apie augalus močiutė galėtų pasakoti be galo, nes juos su seneliu sodino prieš trisdešimt metų ir visą tą laiką jais rūpinosi.
       Vaikai savo akimis galėjo pamatyti, kur ir kaip miega bitutės. Prieiti prie avilių reikėjo labai tyliai, kad mažosios darbininkės neprabustų. Todėl nepaprastai įdomu buvo klausytis po kojomis pabirusių sausų lapų čežėjimo. Tai buvo tikra lapų simfonija.
       Be to berniukai labai susidomėjo prosenelio dar puikiai išsilaikiusiu „žiguliuku“ ir senoviniu plūgu.
       O kiek buvo džiaugsmo, kai senelis pripurtė graikiškų riešutų ir visų kišenės greitai išsipūtė. Tai bus darbo namuose juos išgliaudyti.
       Ne ką įdomiau buvo rinkti ąžuolo giles. Jos keliaus į mišką šernams. Juk reikia žvėreliams pagelbėti žiemą, kai su maistu striuka.
       Sutikite, kad įprastas batonas valgomas su savo draugais, o dar su prosenelės virta obuoliene pavirsta nuostabiu nektaru.
       Kai vaikų paklausiau, kodėl ši sodyba tokia graži, visi vienbalsiai atsakė, kad seneliai labai daug dirba.
       Mes tariame nuoširdų ačiū Valerijai ir Gintautui Freibergiams už nuostabią netradicinę pamoką ir linkime dar ilgai išlikti tokiems stipriems ir sveikiems.

Mokytoja Regina Leščinskienė

Sod 1 Sod 2 Sod 3 Sod 4 Sod 5 Sod 6