Rajono mokyklų metodinė diena „Atvira pamoka – efektyvi mokymo(si) priemonė“

Sausio 19 d. dar kartą įsitikinome, kad visos keturios  gimnazijos vertybės yra puoselėjamos. Visa bendruomenė (nuo pagalbinio personalo iki administracijos)  yra susitelkusi, vieninga.

Gal tai ir yra šiandien, vykusios metodinės dienos „Atvira pamoka – efektyvi mokymo(si) priemonė“, sėkmės paslaptis? Iš  rajono mokyklų sulaukėme dvidešimt septynių skirtingų dalykų mokytojų, mokyklų vadovų, švietimo skyriaus vadovės bei Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo skyriaus direktorės ir metodininkės. Šešiolika Linkuvos gimnazijos profesionalių, nuoširdžių, lanksčių, puikių mokytojų vedė atviras pamokas rajono mokytojams. Pamokos vyko motyvuotiems, mandagiems, kultūringiems, mokyklines uniformas dėvintiems gimnazijos mokiniams. Metodinės dienos metu pastebėta, kad tikslingai skatinamas mokinių savarankiškas mąstymas, vyko lietuvių kalbos integracija su istorija, netradicinės sporto šakos įtraukiamos į pamokos veiklas, mokytojai mato kiekvieną vaiką,  puikiai valdo klases. Pamokose vyko patyriminė veikla, diferencijavimas ir individualizavimas: mokiniai renkasi užduotis pagal lygius. Puikus mokytojo ir mokinių santykis rodo, kad galima suprasti ir gebėti komunikuoti „matematine kalba“. Savivaldus mokymąsis reikšmingas vaikui, nes siejamas su besimokančiojo vaiko poreikiu prisiimti atsakomybę dėl mokymosi ir jo rezultatų ar pasiekimų. Motyvuotas ir tikslingas vadovavimas ugdymo procesui. Puiki mokytojos nuotaika – saugi aplinka mokiniams. Sugebėjimas išlaukti mokinio atsakymo yra biologijos mokytojos stiprybė.

• Ačiū už Mūsų šypsenas, dėmesingumą, puikią organizaciją, profesionalius mokytojus, -tarė išvykdami kolegos.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta