Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.
       Ši šventė buvo paminėta ir Linkuvos gimnazijoje. Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Europos Sąjungos šalimis, vėliavomis, kalbomis, vaikai buvo kviečiami prie  žemėlapio. Renginio organizatorė, bibliotekininkė Virginija Sidorova, suvaidinusi įvairių pasakų herojus, kvietė atspėti iš kokios knygutės personažas, kas autorius, kokios šalies. Nesunkiai atspėjo tik tie, kurie lankosi bibliotekoje, yra aktyvūs skaitytojai.
       Vyresnių klasių moksleiviai supažindino su kalbų įvairove, kad kalbos naudingos renkantis profesiją, ieškant darbo, keliaujant, draugaujant... 3gb klasės mokinė Emilija Pūkevičiūtė skambindama gitara, padainavo dainą anglų kalba, skambant dainoms prancūzų kalba, mokiniai buvo kviečiami šokiui, kartu dainuoti.
       Renginys paliko gerą nuotaiką, malonų įspūdį. Tai lyg netradicinė pamokėlė skatinanti domėtis Europos Sąjungos šalimis, jų kalbomis, o svarbiausia skaityti knygutes, nes tik skaitymas veda prie bendravimo įgūdžių stiprinimo, mokslo žinių gilinimo.
       Į Virginijos Sidorovos klausimą, o kokia kalba yra pati mieliausia, gražiausia, buvo vieningai atsakyta: Lietuvių. Taip, Lietuvių, nes ji mūsų gimtoji kalba. Mes ją turim puoselėti, branginti, stengtis taisyklingai kalbėti.

Linkuvos gimnazijos bibliotekininkė B. Čepulionienė

Eu 1 Eu 2