2017 metų sausio 13 d. ir Linkuvos gimnazijoje 8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutes. Ši pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau dešimtą kartą. Mokyklos palangės pasipuošė vėliavos spalvos laiveliais, mokinių ir mokytojų krūtines puošė neužmirštuolės.10.00 val. 1g–4g klasių mokiniams vyko pilietiškumo, istorijos pamoka „Pamoka kitaip“ Linkuvos kultūros centre.
       Renginio vedėja A. Garalevičienė priminė, kad laisvė – labai trapi. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji. Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis ir Linkuvos miesto seniūnė Gitana Pašiškevičienė linkėjo jaunimui saugoti istorinę atmintį ir ją perduoti iš kartos į kartą. Linkuvos gimnazijos istorijos mokytojas Laimonas Kupriūnas papasakojo, kaip žmonės iš visos Lietuvos, per radiją ir televiziją išgirdę Aukščiausiosios Lietuvos Tarybos kvietimą, užplūdo Vilnių. Beginkliai, dainuodami stojo prieš tankus ir ginkluotus kareivius. Po to vyko kino filmo „Mes dainuosim“ (režisierius Robertas Mulanas) peržiūra.
       Sugrįžę į klasės, mokiniai filmą aptars per lietuvių k., istorijos ir pilietinio ugdymo pamokas.

Linkuvos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja V. Gelažienė

sau13 1 sau13 2 sau13 3