Kovo 5 dieną į Lietuvos mokinių meninio skaitymo  konkurso regioninį etapą, kuris vyko Radviliškio Vaižganto gimnazijoje,  rinkosi raiškaus žodžio mylėtojai iš Radviliškio, Joniškio, Šiaulių, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Kelmės, Akmenės, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto, savo rajonuose laimėję pirmąsias vietas. Pakruojo rajonui atstovavo Vakaris Balčiūnas, Linkuvos gimnazijos 8 klasės mokinys, sėkmingai įveikęs kitus Pakruojo rajono skaitovus. Vakaris scenoje  nėra naujokas. Kad jis turi stiprų gražų balsą, žino visi, nes ne kartą teko girdėti, kaip jis sėkmingai veda renginius, įvairiose šventėse skaito eiles.Vien  patekti į regioninį etapą – didelė sėkmė, o laimėti antrąją vietą – jau pergalė, kuria džiaugiasi ir Vakaris, ir visi, kas dirbo su mokiniu. Konkurse Vakaris skaitė  Jono  Jakšto eilėraštį „Atminties rytmetys“ ir Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Kol užmiršiu”. Kiekvienas konkursas - ne tik savo jėgų išbandymas, bet ir neįkainojama patirtis. Svarbu suprasti, ką dar galima padaryti, kaip surasti kelią į pasirinktą kūrinį ir kaip perteikti eilėraščio minį, kaip atskleisti jausmus. Tokios patirties sėmėsi Vakaris ir tikėkimės, kad kitais metais garsins Linkuvos vardą kituose konkursuose, nes Vakaris jaučia – scena jį myli, o jis myli sceną ir be jos gyvenimo neįsivaizduoja.

   Lietuvių kalbos mokytoja Rasa Ašmenavičienė