2014–2015 m. m.

       XCI laidos abiturientai parodė 3 veiksmų komediją „(N) Eikit, vaikai, į mokyklą“ pagal Vytauto Venckaus pjesę. „Dvigubas“ pavadinimas – tai užuomina apie scenoje vykstančią gėrio ir blogio kovą. Mistiniai personažai, kipšiukai – tos kovos simbolis. Ar jiems pavyks spektaklio herojus – septintokus išvesti iš doros kelio? Ką pasirinks kiekvienas mokinys? Eis ar neis į pamoką, jei nepasiruošė kontroliniam darbui? Rūkys ar saugos sveikatą? Meluos ar sakys teisybę? Išsisukinės nuo atsakomybės ar pasielgs garbingai? Visi atsakymai ir problemų sprendimo būdai spektaklyje pateikti nuotaikingai, su lengvu humoru.
       Spektaklis „subalansuotas paaugliams“, tačiau realios situacijos, nuolatinis veiksmas, ekspresyvi vaidyba, „specialieji efektai“ prikaustė įvairaus amžiaus žiūrovų dėmesį. Viliuosi, kad buvo pastebėtos ne tik išdaigos, bet įžvelgtos ir jų pasekmės. Galbūt tie, kurie realiame gyvenime „klauso kipšiuko“, atpažinę savo poelgius, bent trumpam susimąstė. Suaugusieji turbūt prisiminė savo mokyklines dienas. Labai tikiuosi, kad spektaklio pabaigoje žiūrovai patikėjo, kad tokios vertybės kaip draugiškumas, pagalba vienas kitam, vienybė, pareiga, atsakomybė yra labai reikalingos, o kiekvienam suklydusiam reikia duoti šansą pasitaisyti.
       Už triūsą, energiją, įgyvendintas idėjas nuoširdus ačiū visiems dvidešimt keturiems jauniesiems aktoriams, auklėtojoms, muzikos mokytojoms, abiturientų tėveliams, visiems, kas reikiamu momentu padėjo ar patarė.

Režisierė Joana Gelžinienė

tr 2015 1 tr 2015 2 tr 2015 5 tr 2015 7 tr 2015 8