Lapkričio 21-osios vakarą Linkuvos gimnazijos turistai leidosi į naktinį žygį po Joniškėlio Karpių dvaro parką.

Nutolsta dvaro pastato žiburiai, po kojomis čeža seni lapai, o gidas – vaiduoklis veda mus vis gilyn į mišką. Klausomės šiurpių, legendomis apipintų dvaro istorijų apie sodininką, savo gyvybės kaina išsaugojusį juodąją rožę, apie nelaimingą dvarininko sūnaus ir skalbėjos meilę, apie mirusiuosius nuo choleros užkaltame tarnų name, apie paaukotų kūdikių ir nekaltų mergelių kraują...

Vaizduotę audrina tamsa, draudimas kalbėtis, gūsingas vėjas, siaučiantis seno parko medžių viršūnėse... Vaiduoklis leidžiasi taku žemyn, eina siauru lentų tilteliu per patvinusį Mažupės upelį. Nėra kur dėtis, mintyse drąsindami save, leidžiamės jam iš paskos linguojančiu liepteliu. Susikaupęs adrenalinas sulaiko mus nuo kelionės namo, vaiduoklis jau dingo tamsoje, o mūsų būrelis dar stovi šalia dvaro rūmų ir dalinasi įspūdžiais...

Turistų būrelio vadovė Vita Gudonienė

naktinis zygis