Linkuvos gimnazijos MMB „Beluka“ savo veiklą pradėjo 2018-10-15 prisidėdama prie gimnazijos 100-mečio minėjimo – mes, „Beluka“ nariai, ėmėme prekiauti magnetukais, rašikliais, saldainiais. Užsidirbę pradinį kapitalą, pratęsėme savo veiklą gamindami muiliukus. „Kaziuko“ mugėje muiliukai buvo išgraibstyti, todėl nutarėme juos pristatyti ir moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje Šiauliuose. Muiliukų savikaina buvo 68 euro centai, todėl mes siūlėme juos įsigyti po 1 eurą.

MMB „Beluka“ prezidentas Benas Lebeda pristatė bendrovės veiklą vertinimo komisijai, pirkėjai taip pat išsakė daug puikių atsiliepimų apie mūsų produktą. Visos moksleivių mokomosios bendrovės buvo apdovanotos ir nominuotos. Mūsų MMB „Beluka“ nebuvo nominuota, bet tikrai neatrodėme prasčiau nei Klaipėdos ar Šiaulių gimnazijų moksleiviai, nors mūsų MMB „Beluka“ pirmą kartą dalyvavo mugėje. Mugėje pasisėmėme nemažai idėjų, kurias žadame pritaikyti savo veikloje.

Įspūdžiai iš MMB mugės:

Akvilė: Mugė padarė didelį įspūdį. Kilo daug idėjų kurti verslą.

Liveta: Man mugė buvo nuostabi, nes joje sutikau daug talentingų bei verslumo gyslelę turinčių jaunuolių. Idėjų pasisemti tikrai buvo kur...

Lukas: Mugė man davė naujos patirties, paskatino kurti kažką naujo ir būti verslesniam.

Gabija: Man ši išvyka labai patiko, nes galėjau pabendrauti su įdomiais žmonėmis, kilo naujų idėjų, kurias galbūt kada nors įgyvendinsiu. Šios išvykos metu įgavau patirties ir supratau, kad verslas - tai didelė atsakomybė.

Mes apie verslą susidarėme tokią nuomonę: jei yra puiki idėja -gyventi galima visada. Akivaizdu, kad ji gimtų ir imtų gyventi, reikia įdėti daug darbo, nuoširdumo, meilės. Tada tau nieko netrūks. Kad ši mintis teisinga, mes bandėm įrodyti ir savo produkcija – sagėmis ir muiliukais, kurie buvo pagaminti pačių rankomis. Nėra nieko geriau kaip savo rankų darbas...

Mugėje pamatėme daug puikių dalykų, tikrai buvo verta važiuoti ir pamatyti viską savo akimis. Grįžome nusiteikę ryžtingai - reikia nusitverti gerą idėją ir imtis ją įgyvendinti taip, kad visi liktų nustebinti. Nors esame iš mažo miestelio, bet susibūrę į draugišką komandą mes galime tikrai daug. Svarbiausia - būti vieninga komanda, kuri atlaiko kritiką, priešišką nuomonę, įvairias kalbas, net negandas. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę dalyvauti mugėje.

Dėkojame mokytojai Romai už pagalbą gaminant produktą.

Mes, MMB „Beluka“ nariai, jaučiamės nuostabiai, nes vieninteliai rajone esame įkūrę mokinių mokomąją bendrovę. Jei ne LJA ir ne ekonomikos mokytojos skatinimas, tikriausiai ir šiandien nežinotume, nuo ko pradėti verslą.

                                                                                    MMB „Beluka“ narė Samanta Jesiūnaitė

5 6

https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2019/04/11/news/verslo-pradziamoksli-kremtantys-mokiniai-pristate-savo-pasiekimus-9939903/

 

 

     Balandžio 4 d. Linkuvos gimnazijos abiturientės lankėsi UAB „Žeimelio trikotažas” mezgimo ir siuvimo įmonėje. Vadovė Asta, merginas plačiau supažindino su siuvėjos darbu.

04 04 1   04 04

 

 

     Karjeros ugdymas. 2g klasių mokiniai susitiko su Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos dėstytojais.

20 21 22

     Ar lietuviai skris į Marsą? Astronomijos docentė Renata kalbėjo apie kosminę erdvę.

15

     Sausio 24 d. 8-2g klasių mokiniai lankėsi Šiaulių įmonėse „ROL Lithuania“ ir „Baltik
Vairas“. Pažintinius vizitus padėjo suorganizuoti buvęs gimnazijos mokinys, Šiaulių universiteto
dėstytojas Dainius Balbonas.

     Ekskursijoje po gamyklą „ROL Lithuania“ mokiniams parodė ir papasakojo, kaip
modernių metalo apdorojimo įrenginių bei robotų pagalba gaminama produkcija - kojos
reguliuojamo aukščio stalams. Dviračių gamykloje „Baltik Vairas“ gimnazistai stebėjo gamybos bei
surinkimo cechų darbą, apžiūrėjo pagamintų dviračių modelius.

20190124 100314 20190124 110152 IMG 20190124 091137