Naudojame tik būtinus slapukus (angl. cookies) tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Skaityti daugiau

🍪
Pakruojo r. Linkuvos gimnazija
Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena
Skirtingos veiklos
Tradicinis abiturientų spektaklis „ Šešėlis“ (pagal J. Švarco pjesę) 2024 m.
Brandos atestatų įteikimas

Linkuvos gimnazijos „Krepšinio lyga“ 2022 m.

Po dviejų karantininių metų pertraukos vasario mėnesį startavo gimnazijos „Krepšinio lygos“ turnyras. Klasių komandos varžėsi  dviejose  4g - 2g ir 1g.– 7 klasių grupėse. Kiekvieną ketvirtadienį vyko  vyresnių mokinių, o antradieniais jaunesnių mokinių varžybos.  Varžybos buvo vykdomos dviem etapais. Pirmame etape visos komandos varžėsi ratų sistema, antrame atkrintamųjų varžybų principu. Po pirmų rungtynių 1gab kl. komanda pasitraukė iš turnyro , panoro varžytis su žemesnėmis 8-7 klasėmis. Po atkaklių ir permainingų  kovų vyresniųjų grupėje į finalą iškopė 4gab ir 2ga komandos.

Čempionų vardą iškovojo 4gab komanda, antrąją - 2ga ir trečiąją - 2gb klasių komandos.  Finalinių varžybų metu, žiūrovai ir dalyviai savo telefonais balsavo ir rinko naudingiausią  žaidėją, kuriuo tapo 4ga klasės žaidėjas Salvijus Baika. Tęsiant turnyro tradicijas buvo išrinkti ir apdovanoti du geriausi teisėjai, tai 4gb klasės žaidėjas Mantas Dolumbauskas ir 4ga klasės žaidėjas Gabrielius Požela. Linkuvos gimnazijos „Krepšinio lygos” komandoms prizininkėms gimnazijos direktorė įteikė  diplomus, medalius,  čempionams – pereinamąją nugalėtojų taurę.

Jaunesnių 1g – 7 kl. grupėje, po gražių ir įtemptų varžybų turnyro nugalėtojais tapo 8 klasės komanda. Antrąją vietą iškovojo 1gab ir trečiąją 7 klasių komandos.

Fizinio ugdymo mokytojas Algimantas Masilionis

Stipruolio konkursas 2021 m.

Lapkričio 23 dieną, po 5 pamokų į gimnazijos sporto salę rinkosi nemažas būrys žiūrovų ir drąsiausi, stipriausi gimnazijos vaikinai. Lietuvos kariuomenės dienos proga gimnazijoje jau daug metų yra rengiamas šis „Stipruolio“ konkursas. Šiais metais 3g kl. mokinys Dovydas Mikolaitis buvo pasirinkęs su šia tema susijusį kūrybinį darbą. Jis ir organizavo  konkursą. Pagrindinė konkurso rungtis buvo gimnazinių klasių komandinė štangos stūmimo nuo krūtinės 60 proc, kūno svorio rungtis. Visi vaikinai savanoriai galėjo pasigalynėti antroje rungtyje 16 kg svarmens rovime.  Šiam konkursui prizus pasisiūlė įsteigti  buvęs mūsų gimnazijos moksleivis, gimnazijos svarsčių kėlimo rekordininkas, garsus Linkuvos krašto stipruolis, entuziastingas krepšininkas - Mantas Virbickas. Jis   pasiūlė, kad ateityje rengiant tokius konkursus - varžybas į jų programą įtrauktume 16-24 kg svarmenų kėlimo rungtį..

Pagrindinėje konkurso rungtyje jėgas panoro išbandyti 5 komandos. Kiekvieną klasės komandą sudarė 3-4 vaikinai. Norėdami išsiaiškinti iškovotas komandines vietas, sumavome 3 geriausiai pasirodžiusių kasės vaikinų rezultatus. Išsiaiškinome nugalėtojus ir prizininkus.

Konkursą pradėjo vaikinai, turintys lengviausią kūno svorį ir taip keitėsi iki didžiausio svorio. Visi atliko štangos stūmimo nuo krūtinės 60 proc. kūno svorio. Daugiausiai kartų svorį išstūmė 3g kl. Justas Mačiulis (41 k.), 3g kl. Denis Valiulis (30 k.) keli vaikinai tai 3g kl. Deividas Kriukas, 2gb kl. Benediktas Vaitekūnas ir 2ga kl. Andridas Lobikas po (29 k.). Konkurso komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo 3g kl. komanda, antrąją vietą laimėjo 2gb kl., trečiąją – 2ga kl.

Antroje rungtyje, 16 kg svarmens rovime dalyvavo 8 vaikinai. Jie kėlė svarmenį eilės tvarka tokia, kokią lėmė burtai. Pirmąją vietą iškovojo 3g kl. mokinys Deividas Mikolaitis (111 k.), antrąją vietą laimėjo 2gb kl. mok. Benediktas Vaitekūnas  (95 k.) , trečiąją vietą  2ga mok. Andridas Lobikas ( 65 k.).

Stipruolio konkurso rungčių nugalėtojams ir prizininkams gimnazijos direktorė įteikė gražuoles taures, medalius ir diplomus.

Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjui Mantui Virbickui už puikius apdovanojimus, paramą konkursui ir prižadame ateityje propaguoti svarsčių kilnojimo sportą.

Fizinio ugdymo mokytojas Algimantas Masilionis

Kelionė Laiko mašina į praeitį

Kad galima keliauti įvairiomis transporto priemonėmis, žinome visi. O kad Laiko mašina galima nukeliauti į praeitį, sužinojo 5b klasės mokiniai, gruodžio 3 d. apsilankę Pasvalio krašto muziejuje, kur vyko edukacinė pamoka „Slaptoji mokykla“. Ko jie tik nesužinojo: kad pamokos vykdavo slapta, kad visada turėjo būti pasiruošę apsimesti, jei netikėtai pasirodytų žandarai, neva virves veja, verpia, plunksnas plėšo, mezga ar iš rusiškų knygelių skaito. Daraktorė griežta, jei neklausysi, ant žirnių paklupdys ar metaline liniuote per delną gausi. Penktokiukai, tarsi tikros slaptosios mokyklos mokiniai, skaitė iš senoviškų knygelių, rašė ant „doskelių“ su žąsies plunksna, pamirkyta į kalkes, susiuvo patys sąsiuvinį iš popieriaus, nes anksčiau jų nebuvo, rašė dailyraštį su metaline plunksna, pamirkyta į rašalą. Staiga pasirodė žandaras ir visus išgąsdino, vaikai spruko, kur galėjo.

Paskui daug smagių akimirkų patyrė aplankę muziejų. Čia susipažino su keliautoju A. Pošku, įsivaizdavo, kad ir jie, atsisėdę į motociklą su lopšeliu, skrieja per Europą. Užsidėję specialius akinius nusileido į 21 metro gylį, kad pamatytų, kas yra smegduobėse. Kiti tapo partizanais ir pamatė, kaip atrodo partizanų bunkeris.

Daug gerų emocijų patyrė 5b klasės mokiniai pasinaudoję Kultūros paso galimybėmis.

5b klasės auklėtoja Rasa Ašmenavičienė

Svečiuose ŠMM ministrė J. Šiugždinienė

Linkuvos gimnazijoje 2021 m. rugsėjo 9d. lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Direktorė D. Danielienė per 30 minučių apžvelgė Linkuvos gimnazijos veiklą ir sukurtą stiprią ugdymo veiklai reikalingą aplinką bei supažindino su gimnazijos bendruomene. Ministrė, atvykusi su patarėja Agne Andriuškevičiene, lankėsi ir Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijose bei Rozalimo pagrindinėje mokykloje.

 

Antikorupcinėje viktorinoje I–oji vieta

Gruodžio 9-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę antikorupcijos dieną, skirtą atkreipti dėmesį į įvairiose valstybėse plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti kelią šiam negatyviam reiškiniui. Šia proga Pakruojo rajono moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti antikorupcinėje viktorinoje. Renginys vyko gruodžio 11 dieną Pakruojo rajono savivaldybėje,  kuriame dalyvavo šešios komandos iš Linkuvos, Žeimelio, „Atžalyno“ gimnazijų, Lygumų, Rozalimo ir Balsių pagrindinių mokyklų.

Renginį sudarė dvi dalys: STT Šiaulių valdybos vadovas Vaidas Pupelis ir korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Šikšnienė trumpai supažindino su LR STT veikla, vyko viktorina antikorupcine tema. Joje testo forma buvo pateiktas 21 klausimas susijęs su STT veikla. Atsakinėjant į viktorinos klausimus reikėjo pasukti galvą, pademonstruoti ne tik specialiąsias, bet ir bendrojo išsilavinimo žinias. Suskaičiavus visus taškus, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi mūsų gimnazijos komandai, kurią sudarė 2gb klasės moksleiviai: Mazurevičiūtė Arijana, Bartašius Džiugas, Dolumbauskas Mantas, Kleinas Aldas ir Kleinas Emilis. Visos komandos apdovanotos STT padėkos raštais ir prizais, o nugalėtojai (mūsų gimnazijos komanda) gavo dar ir STT simbolines dovanėles.

Šis renginys  įrodė, kad su korupcija kovoti privalu ir mes turime kurti kitokią Lietuvą – be korupcijos.


Mokytoja Nijolė Mikalajūnienė