Lietuvių kalbos savaitė

Spalio 24–28 dienomis Linkuvos gimnazijoje vyko ,,Lietuvių kalbos savaitė“, skirta Lionkavos tarmei.

Spalio 24 dieną   mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Linkuvos kraštą. Užduotys buvo nesunkios: atpažinti ir įvardinti Linkuvos miestelyje esančius objektus, paaiškinti linkuvietiška tarme užrašytus frazeologizmus, bendrinės kalbos frazeologizmus užrašyti tarmiškai.

Viktorinoje 1 vietą 5–6 klasių grupėje  laimėjo 6b klasės mokinė Danielė Gaigalaitė, 2 vietą Goda  Valiulytė (6b klasė) ir Urtė Lukošiūtė (6a klasė), 3 vietą Gustas Martinaitis (6b klasė).

1 vietą 7-8 klasių grupėje  laimėjo  Nerilė Raudonytė (8 klasė), 2 vietą Goda Jakubaitytė (7 klasė), 3 vietą Džiuginta Kaulinytė (8 klasė).

1–3g klasių grupėje laimėjo 1 vietą Justina Zubrytė (3ga klasė), 2 vietą Rokas Martišius (3ga klasė) ir Ignė Kučinskaitė (1g klasė), 3 vieta Kamilė Daknytė (3ga klasė).

Spalio 26 dieną vyko pasirinkto teksto skaitymas tarmiškai. Laimėjo 1 vietą Jokūbas Tamošaitis (6b klasė), Rusnė Žemrietaitė (2ga klasė); 2 vietą – Eimantas Mozūras (8 klasė), Lėja Maižiūtė (6b klasė); 3 vietą Ignė Kučinskaitė (1g klasė), Klaudija Miliauskaitė (8 klasė).

Savaitę baigėme penktadienį, spalio 28 dieną. Gimnazijoje sulaukėme garbingo svečio – poetės Laimos Užkuraitės. Klausėme jos skaitomų eilėraščių, parašytų Šiaurės Rytų panevėžiškių tarme, klausėmės pagal poetės  eilėraščius sukurtų dainų ,,Norėčia“ ir ,,Susitiksėm“. Melodijas dainoms sukūrė muzikos mokytoja Vaiva Klupšienė, atliko 3ga klasės mokinė Kamilė Daknytė  ir 1g klasės merginų ansamblis. Šoko tautinių šokių būrelis.

Ačiū buvusiai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Birutei Deveikienei, kuri rado laiko išgirsti  ir įvertinti raiškiojo skaitymo dalyvius.

Mokytojai Vaivai Klupšienei, padėjusiai suprasti, kad tarmė gali skambėti ne tik liaudies dainoje. Už eilėraščiams  sukurtas melodijas ir išmokytus dainuoti vaikus.

Ačiū šokių mokytojai Nijolei Mikalajūnienei ir šokėjams.

Gimnazijos direktorei Daivai Danielienei už postūmį organizuoti šį renginį.

Mokytojams, kurie išdrįsa skaityt teksts sava gimtąj tarm.

Renginio organizatorė lietuvių ir literatūros mokytoja Lina Kupriūnienė

tarme