Naudojame tik būtinus slapukus (angl. cookies) tinkamam svetainės veikimui užtikrinti. Skaityti daugiau

🍪
Pakruojo r. Linkuvos gimnazija
Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena
Skirtingos veiklos
Tradicinis abiturientų spektaklis „ Šešėlis“ (pagal J. Švarco pjesę) 2024 m.
Brandos atestatų įteikimas

VILNIAUS JUBILIEJUS – MŪSŲ VISŲ ŠVENTĖ

Lietuvos Respublikos Seimas 2023 – uosius yra paskelbęs sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metais, pažymint tai, kad 1323 metų sausio 25 dieną Vilniaus miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Europai.  Minėtu laišku pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno, kviesti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Nuo sausio 25 – osios Gedimino bokšte bus galima pamatyti  šio laiško nuorašą.

Pagrindiniai renginiai vyks sausio 25 – ąją, kada pasauliui buvo paskleista žinia apie Vilnių, ir liepos 25 – ąją, minint Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną, taigi jubiliejus įgaus nacionalinę reikšmę. Laukia parodos, koncertai, įvairūs pristatymai, ekskursijos... Pagrindinius renginius transliuos LRT televizija.

700 metų jubiliejaus proga Vilnius kviečia ir visus Lietuvos moksleivius bei mokytojus geriau pažinti sostinės istoriją ir šiuolaikinį jos veidą, pristatyti modernųjį Vilnių ir ateities perspektyvas, dalyvauti moksleiviams skirtoje programoje „Vilnius tavo kuprinėje“. Kad šventė gyventų mūsų širdyse, kad Vilniaus gimtadienis būtų įsimintinas, reikia mums patiems viskuo domėtis, imtis iniciatyvų kuriant šventinę nuotaiką. Su gimtadieniu, Vilniau!

Gimnazijos muziejininkė