Vėl nauji eksponatai

2021 m. gimnazijos muziejų pasiekė buvusio gimnazisto Broniaus Pupinio (1909 -1992), garsaus geodezininko – inžinieriaus, kartografo, tarpukario karininko, pedagogo, kraštotyrininko, kilusio iš Ūdekų kaimo, atsiminimai apie gimnaziją, mokytojus, gimtąjį kaimą, senelių gimtinę Gataučius, Rozalimą ir kt.

Šį kartą jo dukra Dalia Pupinytė iš Kauno padovanojo  1935 m. išduotą kariūno aspiranto B. Pupinio užrašų knygelę, jo gaublį ir trisdešimt vienetų Lietuvos matininkų ir kultūrtechnikų sąjungos žurnalų „Žemėtvarka ir melioracija“, „Balsas“ bei „Matininkas“, išleistų 1926 – 1937 m. Pridėtame rašte ji sako: „Nesiūliau šių egzempliorių didžiųjų miestų muziejams. Ten eksponatų gausu ir, ko gero, jie gulėtų muziejaus fonduose. Norėjau kažką pasiūlyti jo kraštiečiams. Savo gimtinę Tėvas tikrai mylėjo ir ja didžiavosi.“

Mes taip pat džiaugiamės ir didžiuojamės, kad dukra taip rūpinasi tėvo palikimu, jo atminimo išsaugojimu. Kraštotyra mus ir domina todėl, kad iš jos kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, pagaliau ir pačią žmoniją.

Gimnazijos muziejininkė

Nuotrauka Nuotrauka Nuotrauka Nuotrauka Nuotrauka