Skaidrumas

2023 m. spalio 26 d. – lapkričio 17 d. 1g ir 2g kl. mokiniai dalyvavo antikorupcinio švietimo konkurse „Skaidrumą kuriame kartu 23“, kurį inicijavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Šių metų konkurso tema – skaidrumas ir netolerancija korupcijai. Dalyvaujančiųjų laukė dvi užduotys: išspręsti konkursinį testą ir atlikti kūrybinį darbą. Mokiniai, spręsdami užduotis, susijusias su pilietiškumo ir skaidrumo ugdymu, prisidėdami prie kūrybinės iniciatyvos skaidrumo suvokimo tema, turėjo galimybę įgyti žinių, tobulinti komandinio darbo įgūdžius. Konkurso dalyvių darbus vertins komisija, kurią sudaro Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos – LiJOT, Lietuvos moksleivių sąjungos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Nacionalinio NVO švietimo tinklo, Vilniaus universiteto atstovai. Lauksime rezultatų. Sėkmės dalyviams.

2g klasės mokiniai dalyvavo konkurse „Skaidrumą kuriame kartu‘23“. Vakar sulaukėme džiugios žinios, esame pakviesti į LR Prezidentūrą. Renginyje svečius ir skaidrumo idėjas palaikančią bendruomenę sveikins Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Linas Pernavas. Maloniai kviečiame stebėti tiesioginę renginio transliaciją per Specialiųjų tyrimų tarnybos „Facebook“ ir „Youtube“ socialinius tinklus. Prisijungimo prie renginio nuorodą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=BzS2JEAklxw

Džiaugsmas nesibaigia. 2g kl. mokinių atstovai, nuvykę į Prezidentūrą atsiimti laimėto prizo nacionaliniame konkurse „Skaidrumą kuriame kartu 23“, spėjo aplankyti ir sostinės eglutę. Nespėjus grįžti namo, pasiekė džiugi žinia, kad antrokai gimnazistai konkurse laimėjo ir ekskursiją, kurios maršrutas paaiškės po švenčių.

Antikorupcinis konkursas „Skaidrumą kuriame kartu“

LR specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) inicijavo respublikinį konkursą „Skaidrumą kuriame kartu“, skirtą 9-12 klasių mokiniams. Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. Konkurso metu mokiniai turėjo atlikti dvi užduotis: išspręsti testą interneto tinklalapyje ir atlikti praktinį-kūrybinį darbą. Dalyvauti konkurse užsiregistravo dvi mūsų gimnazijos komandos: 1ga ir 1gb klasių mokiniai. Sėkmingai konkurso testą įveikė ir Skaidrumo ženklelį pelnė 24 mokiniai: 1ga klasės komanda – 10, 1gb klasės – 14 mokinių. Abiejų klasių komandos atliko kūrybinius darbus. 1ga klasės komanda komisijai pateikė piešinį (autorė Alanta). Ačiū dailės mokytojai Almai už patarimus. 1gb klasės komandos kūrybinis darbas – rašinys (autorė Vėjūnė). Konkursas baigėsi, belieka laukti rezultatų. Nesvarbukokie bus rezultatai, noriu tikėti, kad dalyvavimas konkurse paskatins mokinius susimąstyti apie korupcijos žalą, sąžiningumo ir atsakomybės reikšmę žmogui.

Virtuali konkurso apdovanojimų ceremonija vyks 2021 m.  gruodžio 7 d. 14 val., kuri bus transliuojama STT „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose. Renginio metu bus apdovanoti konkurso nugalėtojai bei pristatyti įdomiausių, originaliausių, šmaikščiausių ir praktiškiausių darbų autoriai.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Nijolė M.

Viktorina

2021 m. gegužės 26 d. vyko nuotolinė (on-line) viktorina 8-12 klasių moksleiviams „Ateitis be šešėlio“ 2021. Viktorina vyko nuotoliniu būdu interneto testavimo platformoje http://www.etest.lt. Viktoriną organizavo Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Viktorinos tikslai:

• padėti moksleiviams pasiruošti įsilieti į darbo rinką, susipažinti su darbo teisės pagrindais;
  • skatinti jaunus asmenis rinktis legalų darbą, sugebėti įvertinti nelegalaus darbo pavojus, ugdyti pilietiškumą.

Viktorinoje dalyvavo 1284 moksleiviai iš 86 Lietuvos mokyklų. Norą sudalyvauti viktorinoje pareiškė ir 4 mūsų mokyklos moksleiviai: Kamilė Daknytė ir Justina Zubrytė (1ga kl.), Mantas Bajelis (1gb kl.), Gabrielė Meškonytė (3ga kl.). Mokiniai parodė pakankamai gerus rezultatus. Viktorinos užduotys buvo parinktos ne vien mokinių žinioms patikrinti. Siekta paskatinti mokinius daugiau sužinoti ir ateityje gauti reikalingos informacijos apie įdarbinimo taisykles, tapti teisiškai kompetentingais legalaus darbo ir darbuotojo bei darbdavio santykių klausimais.

Sveikinu viktorinos dalyvius!

Pilietiškumo ugdymo mokytoja N. Mikalajūnienė